Połącz się z nami
picie drożdży

Zdrowie i uroda

Picie drożdży na włosy

Włosy, włosy, włosy… oczko w głowie, a raczej na głowie każdej kobiety. Włosy to szyk, to elegancja, to wyrażenie własnego ja. Każda kobieta stara się dbać o swoje włosy, ponieważ to na włosy w pierwszej kolejności zwraca się uwagę patrząc na inną osobę (podobno na drugim miejscu są buty).

To właśnie włosy są atutem w wyglądzie każdej kobiet, nie może, więc dziwić fakt, że sposoby na ich pielęgnację znano już w starożytnym Egipcie oraz inny regionach ówczesnego świata. Farbowano włosy naturalnymi barwnikami takimi jak sfermentowane winogrona lub henna. Bogatsze panie i władczyni posypywały włosy drobinkami kruszonego złota (tak drogie panie, lakier z brokatem to nie współczesny wynalazek).

Gorzej miały kobiety, które chciały rozjaśnić włosy. Sposobem na tlenienie włosów było użycie kwasu siarkowego, ługu, ptasich odchodów a nawet moczu.

Współczesne kobiety nie muszą uciekać do tak drastycznych środków, a środki do włosów są dla nich zdecydowanie łagodniejsze, mimo tego włosy są narażone na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne jak duże nasłonecznienie, stan powietrza oraz chemię zawartą w kosmetykach. Panującej obecnie dowolności w kwestii wyboru typu fryzury czy koloru włosów towarzyszą nieliczone ilości różnorakich kosmetyków.

Każda z Pań marzy o pięknych, gęstych, lśniących włosach. Takich, które da się ułożyć w każdym momencie i na każdą okazję. Włosach, które nie są szorstkie w dotyku i nie wypadają garściami w trakcie czesania. Jednak dbanie o włosy bywa naprawdę trudne. Zabiegi fryzjerskie, którym je poddajemy osłabiają je a promienie słoneczne przesuszają.

Sposobów na poprawę kondycji włosów jest wiele, niektóre są bardzie skuteczne inne mniej. Jednym z tych bardziej skutecznych a jednocześnie tańszych sposobów jest picie drożdży. Tak picie drożdży na włosy poprawia ich kondycję i stymuluje ich porost.

picie drożdży na włosy

Picie drożdży znane jest medycynie ludowej od dawna, wiedziano, że mają one wpływ na kondycję skóry, paznokci i włosów. Badania naukowe potwierdziły, że drożdże są niezwykłym źródłem witamin z grupy B takich jak tiamina, ryboflawina, niacyna, kwas pantotenowy, pirydoksyna, biotyna czy kwas foliowy.  Czyli witamin odpowiedzialnych z większość procesów fizjologicznych w naszym organizmie, których jednak dostarczamy naszemu organizmowi za mało, co objawia się jego osłabieniem i przemęczeniem.

Czym są te cudowne drożdże?

Drożdże spożywcze, bo o nich tu mowa, są żywymi grzybami jednokomórkowymi, które rozkładają cukry proste. Pod wpływem ich działania cukier przekształcany jest w etanol i dwutlenek węgla. Drożdże wykorzystuje się w procesie produkcji wina i piwa, do wyrobów cukierniczych i pieczywa. Na sklepowych półkach znajdziemy najczęściej w postaci sprasowanej kostki (przechowywane są w chłodniach). Można też znaleźć drożdże instant, czyli takie już wysuszone – tych szukajmy na półce obok proszków do pieczenia.

Picie drożdży na włosy

Drożdże są sprawdzonym remedium na problemy z włosami. Zapobiegają ich łamliwości, wypadaniu, rozdwajaniu końcówek i przesuszaniu. Picie drożdży odżywi nasze włosy, sprawi, że będą mocne i gęste, będą lepiej się układać i przyspieszy ich porost. Substancje zawarte w nich regulują też pracę gruczołów łojowych, co przyczynia się zapobieganiu powstawania łupieżu.

Jak przygotować napój drożdżowy?

Przygotujmy ok 25 gramów drożdży piekarskich (to ok 1/4 kostki), należy je zalać wrzątkiem ( w żadnym wypadku nie należy spożywać surowych drożdży, jest to niebezpieczne dla organizmu). Należy wiedzieć, że smak drożdży jest bardzo specyficzny, żeby go złagodzić można zalać je odrobiną wrzątku do rozpuszczenia i uzupełnić roztwór mlekiem. Nie należy ich słodzić cukrem, lepiej jest przełamać smak odrobiną miodu.

Napój drożdżowy pijemy na czczo, raz dziennie. Kurację stosujemy przez ok 40 dni a w połowie, czyli po ok 20 zauważymy pierwsze efekty. Przed powtórzeniem kuracji musimy zrobić, co najmniej miesiąc przerwy.

Picie drożdży to nie tylko pomoc włosom, ich skład i praca poprawia ogólny stan organizmu. Mają one wpływ na naszą cerę poprawiając jej dotlenienie i poprawiając jej koloryt. Mają też wpływ na opóźnienie efektów starzenia, pozwalając dłużej utrzymać jędrność skóry i jej gładkość. Odbudowują one również płytkę paznokci zapobiegając ich łamaniu i przebarwieniom. Mają zbawczy wpływ, jako dodatek w procesie odchudzania, pobudzają, bowiem przemianę materii oraz regulują poziom cukru we krwi zmniejszając przez to nasz apetyt.

Czy drożdże mogą na zaszkodzić?

Pomimo, że bogactwo zawartych w drożdżach składników oraz szeroki zakres wpływu na nasz organizm pozwala pić napój drożdżowy niemal wszystkim należy pamiętać, że nieumiejętne przygotowanie napoju, czyli pozostawienie żywych drożdży może być dla nas szkodliwe. Dlatego należy pamiętać, że drożdże zalewamy wrzątkiem (lub przegotowaną wodą o temperaturze powyżej 70 stopni) aż do ich całkowitego rozpuszczenia. Jest to czas potrzebny do zabicia żywych grzybów. Oczywiście osoby uczulone na grzyby muszą unikać tej kuracji.

Picie drożdży to zbawienie dla włosów, skóry i paznokci. Poprawia nam samopoczucie i ogólną kondycję organizmu, ale jak każdą kurację należ ją stosować z głową.

Continue Reading
Możesz również lubić
Kliknij aby dodać komentarz

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kategorii Zdrowie i uroda

O nas kilka słów więcej

Portal ETIO został stworzony z myślą o naszych czytelnikach.

Zamieszczamy najciekawsze informacje i artykuły na różne tematy. Zapraszamy do przeglądania naszych felietonów i czytania artykułów.

Kalendarz

listopad 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Popularne

Do góry