Domy szkieletowe cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością wśród Polaków. Trudno się temu dziwić. Postawienie domu na zgłoszenie o określonej powierzchni bez potrzeby pozwolenia na budowę stwarza dużo nowych możliwości. Taki dom jest tańszy w budowie i utrzymaniu, buduje się go w dużo krótszym czasie, nawet w kilka tygodni. Nawet jeśli musimy korzystać ze wsparcia finansowego banku nie musi być ono tak duże jak przy zakupie mieszkania czy domu w tradycyjnej formie. Dodatkowo, jeśli posiadamy kawałek ziemi to nawet taki niewielki domek możemy sobie postawić za niewielkie pieniądze. Jednak wybierając domy szkieletowe warto zwracać uwagę na kilka kwestii.
Domy na zgłoszenie bez pozwolenia na budowę to domy o ograniczonej powierzchni bez podpiwniczenia. Stawiane są z gotowych elementów lub na konstrukcji szkieletowej i wyposażane na życzenie klienta. Mogą być one zarówno małymi domami mieszkalnymi jak i usługowymi. Dzięki nowoczesnej technologii są one bardzo ekologiczne i niedrogie w utrzymaniu, a dodatkowo ładne i efektowne.
Domy szkieletowe – dlaczego warto je stawiać?
Domy w technologii szkieletowej to łatwe i szybkie w postawieniu domy, które możemy stawiać także bez pozwolenia na budowę. Jeśli mamy tylko kawałek wolnej ziemi to możemy postawić go bez ponoszenia bardzo dużych wydatków finansowych.
Domy szkieletowe to konstrukcje, w których głównym elementem nośnym jest szkielet wykonany z belek. Charakteryzują się lekkością konstrukcji, szybkością montażu i możliwością łatwej rozbudowy. Bardzo łatwo je przebudowywać, rozbudowywać i przeprowadzać w nich różnego rodzaju modernizacje, jak wymianę instalacji. Korzystając z technologii domów szkieletowych można zbudować dom pasywny.
W ofercie znajdziemy przeróżne projekty domów szkieletowych. Mogą to być drewniane domy szkieletowe lub domy o konstrukcji metalowej. Domy szkieletowe mogą być domami parterowymi bądź domami mieszkalnymi z poddaszem. Może być wyposażony według naszych upodobań i posiadać dowolny układ pomieszczeń.
Budowa domu szkieletowego – jak znaleźć najlepszego wykonawcę, który pomoże nam przy budowie domu szkieletowego?
W związku z tym, że domy modułowe i domy szkieletowe są tak pożądane przez Polki i Polaków, obserwujemy ogromny rozrost branży firm, które zajmują się stawianiem właśnie tego typu domów. Dlatego tak ważne jest dobrze wybrać wykonawcę, który wykona dla nas projekt domu szkieletowego i wybuduje go. Dzięki temu budowa domów szkieletowych przebiegnie bezproblemowo.
Zanim zdecydujemy się na czyjeś usługi sprawdźmy opinię na temat danego przedsiębiorstwa. Dowiemy się czy dana firma jest rzetelna i realizuje swoje zadania przy budowie domów szkieletowych zgodnie z podpisaną umową. Przeczytajmy dokładnie umowę przed podpisaniem, dowiedzmy się wszystkiego na temat proponowanej oferty i warunków jej spełnienia. Wybierzmy taki wariant budowy domu szkieletowego, który będzie najbardziej nam odpowiadał zarówno pod kątem potrzeb jak i finansów. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych przykrości w przyszłości, a nasz dom szkieletowy powstanie zgodnie z planem i na czas.