Elewacja wymaga od nas pielęgnacji, ale nie musimy tego robić każdego miesiąca. Oczywiście w naszym życiu zdarzają się różne sytuacje, kiedy to jesteśmy zmuszeni do natychmiastowego działania. Jedną z nich jest pożar. Po pożarze na elewacji zostaje sadza. Zastanówmy się nad tym, jak ją stamtąd skutecznie usunąć? Na całe szczęście istnieją sprawdzone rozwiązania, dzięki którym szybko się jej pozbędziemy. Podpowiadamy Wam na co się zdecydować.
Jak umyć elewacje z sadzy? Sprawdzone wskazówki krok po kroku
Czyszczenie elewacji z sadzy wcale nie należy do najprostszych zadań, dlatego strzałem w dziesiątkę okaże się dla nas profesjonalna firma sprzątająca, na której nie powinniśmy oszczędzać. To specjaliści, którzy dysponują wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiednimi środkami do usuwania sadzy z elewacji. Z pewnością warto im zaufać. Zastanawiacie się nad tym, jak raz na zawsze uporać się z sadzą na elewacji? Ciekawą opcją jest czyszczenie ścian suchym lodem. Przybiera on formę granulatu, osiągającego około -80 stopni Celsjusza. Najważniejsze jest to, aby był on wypuszczany pod wysokim ciśnieniem na ścianę, na której znajduje się sadza. Fachowcy nie mają z tym najmniejszych trudności. W końcu sprzątanie po pożarze nie jest dla nich żadnym wyzwaniem. Suchy lód uderzy w zalegający na ścianie brud i zniszczy jego strukturę, docierając do najwęższych i najgłębszych szczelin. Taka czynność niesie za sobą wiele zalet, a mianowicie:
- wysoką precyzję,
- dokładne wyczyszczenie ścian z sadzy,
- brak zniszczeń i uszkodzeń na czyszczonej powierzchni,
- neutralność dla otaczającego budynek środowiska.
Nic dziwnego, że czyszczenie elewacji suchym lodem to jedna z najchętniej wykorzystywanych metod. Jeśli znajdziecie się w potrzebie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście ją wypróbowali.
Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem po pożarze? Porady
Drugą kwestią, na której powinniśmy się skupić jest usunięcie nieprzyjemnego zapachu (spalenizny) po pożarze. Jak to uczynić? Najlepiej wykorzystać do tego ozonowanie. To proces polegający na usuwaniu szkodliwych substancji oraz uciążliwego zapachu. Ozonowanie pozwala również na usunięcie wszelkich pozostałości po środkach chemicznych, z których skorzystaliśmy przy usuwaniu szkód. To metoda nie tylko skuteczna, ale też bezpieczna, dlatego też cały czas zyskuje na popularności. Profesjonalna firma przeprowadzi ją z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa, nie narażając przy tym na szwank ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego.
Usuwanie sadzy z elewacji – krótkie podsumowanie
Usuwanie sadzy z elewacji po pożarze to dość trudne przedsięwzięcie, jednak możemy to zrobić z pomocą suchego lodu. Kluczem do sukcesu jest jednak renomowana firma sprzątająca, która specjalizuje się w usługach sprzątających po pożarach. Suchy lód sprawi, że ściany zostaną dokładnie wyczyszczone, a granulat trafi w najgłębsze i najwęższe szczeliny. Należy go wypuszczać pod wysokim ciśnieniem, tak aby zniszczył strukturę zalegającego na elewacji brudu. Jeśli zależy nam natomiast na usunięciu uciążliwego zapachu po pożarze zdecydujmy się na ozonowanie, które pomoże nam wyeliminować nie tylko zapach spalenizny, ale też różne szkodliwe substancje.